آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / بررسي توليد شربت ذرت غني از فروکتوز

بررسي توليد شربت ذرت غني از فروکتوز

شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) یک شیرین کننده مشتق شده از شربت ذرت است که از ذرت بدست می آید.آن در غذاهای فراوری شده شیرین و نوشیدنی های غیر الکلی، در درجه اول در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود.
در انتها: شربت ذرت با فروکتوز بالا، قند شیرین کننده، مورد استفاده در غذاها و نوشیدنی های تولید شده در ایالات متحده است. مثل شکر معمولی، از قند ساده گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است.تنها تفاوت کوچک بین رایج ترین نوع شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS 55) و قند عادی وجود دارد.اول از همه، شربت ذرت با فروکتوز بالا مایع است و حاوی ۲۴٪ آب، در حالی که قند خشک و گرانول نیز دارد.از لحاظ ساختار شیمیایی، فروکتوز و گلوکز در شربت ذرت با فروکتوز بالا با هم مانند شکر (ساکارز) باند شده نیستند.در عوض، آنها به طور جداگانه در کنار یکدیگر شناور هستند.
در دستگاه گوارش ما، شکر به گلوکز و فروکتوز شکسته می شود بنابر این شربت ذرت و شکر دقیقاً همانند هم هستند.در HFCS 55 سطح فروکتوز کمی بیشتر از قند معمولی است. تفاوت بسیار کوچک است و به دور نمای سلامتی مربوط نمی شود.
البته، اگر ما قند معمولی با HFCS 90 (90٪ فروکتوز) مقایسه کنیم و قند عادی به مراتب مطلوب تر خواهد بود تا مصرف بیش از حد فروکتوز که می تواند بسیار مضر باشد.

مطلب پیشنهادی

فروکتوز

خرید انواع فروکتوز باکیفیت

خرید انواع فروکتوز باکیفیت به چه صورت هایی امکان پذیر است؟ آیا می دانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران